Saç dökülmesine karşı şampuan

Kategori : Şampuanlar Hakkında Genel Bilgi

Saç dökülmesine karşı şampuan : piyasada birçok şampuan bulunmaktadır. elbette bu kadar çok şampuan arasında seçim yapmak güç bir konudur. Hangi şampuan sorusundan önce "Ne tür şampuan ?"  sorusunu kendinize sormalısınız?

Saç dökülmesine karşı ne tür şampuan gerekir ?

Önce saç tipinizi belirleyin ve mümkünse bir uzmana danışın. yağlı bir saça normal şampuan hiçbir etki etmeyecektir. aksine yağlanmayı artırıp size daha fazla zarar verecektir.

Yağlı saç nasıl anlaşılır:

Yağlı saçlar her gün yıkanması gereken saçlardır. bir gün yıkamadığınızda saçınız birbirine ve kafanıza yapışmaya başlar.

 

Kuru saçlar nasıl anlaşılır:

Kuru Saçlar genelde saç derisinde fazla kaşıntı ve saçlarda matlık ile hissedilir. kuru saçlara sahip olanların nemlendirici bir şampuan kullanması ve Ph değerine dikkat etmesi gerekir. Aksi halde yağlı ve normal saçlar için üretilmiş bir şampuan daha kuru bir kafa derisi oluşturacak ve kepeklenmeyi artıracaktır.

Piyasadaki şampuanlar:

Şampuan alırken abartı fiyatlardan ve yalan hikayelerden kaçının. doğru saç tipine uygun şampuan seçimi yaptıktan sonrasize uygun tipte bir şampuan arayın. özellikle her saça mucize bir şampuanımız var yalanlarına inanmayın. her saça bir şampuan mümkün değildir. yağlı saçla kuru saç aynı miktarda çözücü ile yıkanamaz.

Alacağınız şampuanın raflarda en az 2 çeşidi olduğunu görmeden almayın.

Yağlı saçlar
Kuru ve Normal (genellikle bu ikisi aynı şampuanla yıknacak şekilde üretilir ama kuruluk fazla ise kesinlikle nemlendirici bir şampuan almalısınız)

SAÇ KREMİ KESİNLİKLE YASAK

Saç kremleri bayanlar için kullanılacak ve sadece saçların uç kısımlarına sürülecek özelliktedir. saç kremini kafa derinize sürmeniz halinde saç dökülmesini hızlandırmış olursunuz. özellikle saçı dökülen erkekler saç kreminden uzak dursun.

 

Aşağıdaki şampuanların hepsini en az 3 ay kullanıp şahsen denedim:

BIOXCIN:saçları kalınlaştırır sertleştirir. dökülmeyi engeller hikayesini unutun. ama saçlara hacim verdiği doğrudur. zaten bu tip reklamlarda "engellemeye yardımcı olmaya çabalar" gibi yuvarlak laflar kullanılır.

REVIGEN: saçları yumşatıcı bir özelliği var. sanırım içersinde bir miktar saç kremi de bulunuyor. genel itibari ile dengeli bir şampuan. saç çıkarmıyor ama dökülmeyi durduruyor.

SEBAMED: Ph seviyesi ile tavsiye üzerine kullandığım bir şampuandı. saçları fazla yumuşattığı için hacimsiz görünüyor ama çok temiz ve kuru saçlar için önerilebilecek bir marka.

TRESAN: Isırgan otu modelini kullandım. yağlı-kuru çeşidi olmaması eksi özellik. ısırgan otlu modeli saçı aşırı şekilde sertleştiriyor. bu sebeple yağlı saçı olanlar kullanabilir. fakat bu haliyle bile ek bir yumşatıcıya ihtiyaç duyuyor. ithal olduğu için Aynı markanın saç kremini bulmak biraz zor.

NOVOCRIN: Buğday filizlerinden yapıldığı iddia edilen bir şampuan. saçları aşırı şekilde yumuşatıyor. saç dökülmesini durdurduğunu söyleyebilirim. fakat saçları çok hacimsiz gösteriyor. bu sebeple bıraktım.

PRIORIN: Şu an kullanmakta olduğum şampuan. yağlı saçlar için olan modelini kullanıyorum ve saçımda bir zerre yağ bırakmıyor. dolayısı ile aşırı bir kuruluk yapıyor. Normal saçlar için olan çeşidini deneme imkanım olmadı , kullanan varasa lütfen yazsın.

  Şampuanlar Hakkında Genel Bilgi hakkında

  memet

  Revigen: dökülmeyi durdurmada iyi gibi ama saçlar çok çabuk yağlanıyo

  Folixir : Yeni bi şampuan pek iyi geldiğini söyleyemem.Ama kepek ve yağlanmada iyi gibiydi

  Revivogen:Kepek ve yağlanmayıa çok iyi harika idi hatta ama saç dökülmesi konusunda başarısızdı bende.

  26-03-2010 17:47

   Bioxcin

   namık

   Saç dökülmelerine yönelik olarak kesşnlikle Bioxcin kullanımı öneririm.Çünkü kullanıma başlanıldıktan kısa bir süre sonra olumlu etkilri görülüyor.Saçlarım daha canlı,dolgun ve parlak bir görünüme sahip oldu.Ayrıca bitkisel bir ürün olması memnuniyet verici.

   21-05-2010 00:39

    Şampuanlar Hakkında Genel Bilgi hakkında

    Duygu

    Ben restorex kullanıyorum yağlı saçlar için olanı oda gayet iyi fakat sürekli aynı şampuanı kullanmamak lazımmış 6 ay da bir değiştirmek gerekliymişşş ....

    24-05-2010 05:05

     Şampuanlar Hakkında Genel Bilgi hakkında

     zencefil

     keşke böle bir sorun olmasaydı :(

     12-06-2010 16:27

      Şampuanlar Hakkında Genel Bilgi hakkında

      TOLGA

      Ben de yukarıda listelediğiniz şampuan türlerinin hemen hemen tümünü hatta extradan da 10 çeşit daha şampuan kullanmışımdır.Ben aralarında saç çıkaran bir şampuan henüz görmedim. ama saç dökülmesini yavaşlatan , durduran yumuşak şampuanlar var. saç çoğalması için ise losyon-serum tarzı saçta bekleyen durulanmayan ürünler kullanmak gerekiyor.

      Şu an dermoday bakır peptidli şampuan ve serum kullanıyorum.Yukarıda belirttiğim gibi de denediğim birçok şampuan kalitesinde hatta içeriği birçoğundan daha zengin.dermoday de saç çıkaramaz öyle bir umudum yok ama en azından saç çıkarsın diye kutu içeriğine serum eklemişler ve bir tomar para istemiyorlar.

       

      15-06-2010 08:55

       Şampuanlar Hakkında Genel Bilgi hakkında

       nedim

       arkadaşlar bende dermoday in setini kullanıyorum ve yaklaşık 50 gün oldu ilk başlarda saç dökülmem arttı diyebilirim ama şu an kesinlikle dökülmeyi durduğunu söylüyebilirm , inanın bu fiyata bu başarıyı elde edeceğimi sanmıyordum ama bilirsiniz işte bizim psikolojimiz çıkan her ürüne yeni bir ümitle bağlanıyoruz. böyle devam ederse ben başka bir arayış içerisine girmiyecem. başka dermoday kullanıcıları varsa düşüncelerini bilmek isterim . saygılar...

       19-07-2010 05:02

        dermoday şampuan

        berkay

        arkadaşlar bende bu dermoday markasını ilk  olarak ablamın kullandığı bir ürünüyle tanıdım istenmeyen tüyler için nomorehair diye bir üründü ablamın bu üründeki başarısı gerçekten bir harikaydı her türlü ürünü deneyen ve çok araştırmacı birinin bulduğu bu başarı beni bu markaya karşı yakınlaştırmışdı elbette. bende netde gezinirken dermodeyin şampuan çıkardığını gödüm ve fiyat da çok makul olunca hemen istedim bu 3. kutum ve 60 günü aşan bir süredir de düzenli olarak kullanıyorum. İlk başlarda saçımda bir kaşınma oldu özellikle serumu çok sıktığımda bu kaşınma arttı bu yaklaşık bir hafta sürdü yani başımda bi değişiklik olduğu kesin ama acaba iyiyime gidiyor  kötüyemi  bilemeden ablamdan aldığım cesaretle devam ettim. ARKADAŞLAR şunu söylemeliyim  şu an saç dökülmemde ki hızlı yavaşlamayı anlatamam size ablam bile yastığımda ki saçların artık neredeyse olmadığını artık dökülmemin durma fazına geçtiğini fark etti . inanılır gibi değil benki minox, renokin vs yi kullanmış ve bu işe ciddi  para yatırmış bir insan olarak teretdütsüz bu ürünü öneriyorum

        ve mutlaka denenmeli diyorum .... 

        28-07-2010 15:46

         Şampuanlar Hakkında Genel Bilgi hakkında

         cansel

         ben şampuanların sac dökülmesini engellediğini ya da sac sorunlarına fayda ettiğine inanmadım cünkü ben birçok tanınmış şampuan kullanıdm hiç fayda etmedi haber vitrinde bir yorumda yazmıştılaar saç dökülmesine kırılmasına karşı çok etkili bir karışımda bahsediyorlardı herkes başarı elde ettiğini sölüyordu .. bunu da alayım dedim bakalım sacıma etkisi neolur diye.. forumda yazılan maile sac sorunumu yazdım ayrıntılıca saçta uzman olan kişiye haketen önerdiği karışımı kullandım harika sonuç aldım.. amcam oğlu sacımda gördüğü değişikliği farkedince ne sürdün dedi sürdüğüm karışımı gösterdim... o da sürdü ilk gün sacının kazandığı hacimi görünce kendiside aldı..hala kullanıyorum gercekten çok işe yaradı size de öneririm danışmak isteyen olursa bu maile hairnatural  @hotmail.com adresine saç sorunu yazsın inanın sizde mükemmel sonuç alacaksınz. süper bir karışım öneriyor...

         01-08-2010 10:08

          Şampuanlar Hakkında Genel Bilgi hakkında

          HAKAN

          Pazarlamacılar yorum yapmasın lütfennn...! Yok ben kullandımda fayda gördümde  e- mail adresi vermeler falan böyle ticari amaç güderek insanları maddi manevi kandırmayın...!

          23-09-2010 07:26
           Php kodları Kellikilacı, and free games (oyun) Gamikro